• Değerli Ziyaretçi UyduportaL iPtv Paylaşım Dünyasına Hoşgeldiniz. Önemli ve Öncelikli Kurallarımız ; Kesinlikle Türkiye Digital Platform (Digiturk,D smart, Tivi Bu) Linklerinin Paylaşılması, açıktan Tüm Üye ve Ziyaretcilerimize Dağıtılması Yasaktır. Telif Hakları İçeren Film, Dizi, Oyun ve Program Yayınlamak Kesinlikle Yasaktır. Üyeliğiniz Kapatılır.!!!

Süpriz Dmoz Politikalar Ve Prosedürler

Karizma

Kurucu
Yönetici
Kurucu
1,915
23,207
Dmoz Politikalar ve prosedürler

Bir DMOZ editör olabilmek için kıstlamlar vardır . Birincil enformasyonun akışını mekanizması editörü adayların düzenleme yeteneklerini göstermek burada bir editör başvuru süreci olduğunu bir oluşturabilecek bağlantılarını ifşa çıkar çatışması ve aksi takdirde başvuru sahibi muhtemelen DMOZ kültürü ve misyonu ile örgü nasıl bir fikir verir. Bir çoğunluğu başvuruları reddedilen ancak Reapplying izin verilir ve bazen teşvik evi. Aynı standartlar tüm kategori ve alt kategori editörleri için de geçerlidir.

Dmoz en düzenleme modeli olan bir hiyerarşiktir . Olma editörler üzerine, bireyler genellikle sadece küçük bir kategoride düzenleme izinlerine sahip olacak. Onlar Düzenleme Kurallarına uygun olarak temel düzenleme becerileri göstermiştir sonra, onlar da daha geniş bir kategori veya başka bir yerde dizinde bir kategoride ilave düzenleme ayrıcalıkları için başvuruda bekliyoruz. Editörler arasında mentorluk ilişkileri teşvik edilir ve yeni editörler soru sormak için iç forumlar bir araç sağlar.

DMOZ editörler esas düzenleme konular hakkında birbirleriyle ile iletişim kurmak için sadece kendi iç olsun, içeriği amaçlanmıştır sahiptir. Forumlarına erişim editör hesabı gerektirir ve editörler özel bu forumların içeriğini tutmak için bekleniyor.

Zamanla, üst düzey editörler düzenleme toplum içinde kendi düzenleme deneyimi ve liderlik yansıtan ek ayrıcalıklar verilebilir. En basit olan editall yetkisi bir editör dizindeki tüm kategoriler erişmesine izin ayrıcalıklar. Meta ayrıcalıklar ayrıca editörler gibi, editör uygulamaları gözden kategori özelliklerini belirlemek ve iç ve dış istismar raporları işleme gibi görevleri gerçekleştirmek için izin verir. Cateditall ayrıcalıkları benzer Editall ama sadece tek bir dizin kategori için. Benzer şekilde,catmod ayrıcalıkları benzer meta ama sadece tek bir dizin kategori için. Catmv ayrıcalıkları editörleri hareketli veya kategorileri yeniden adlandırarak dizin ontolojiye değişiklik yapmanıza izin verir. Bu ayrıcalıkların hepsi genellikle tartışma sonrasında, yöneticileri ve personeli tarafından verilen meta editörleri.

2004 yılı Ağustos ayında, denilen ayrıcalıklar yeni bir düzey yönetici tanıtıldı. Yönetici durumu uzun personeli tarafından metalar hizmet bir dizi verildi. Yöneticiler diğer editörlere editall yetkisi + ayrıcalığı vermek ve yeni bir dizin çapında politikalar, daha önce sadece kök (personel) editörler mevcut olmuştu yetkilerini onaylaması için yeteneği var.

Tüm DMOZ editörleri Dmoz en Düzenleme Kuralları'na uygun beklenmektedir. Söz konusu kurallar düzenleme temellerini açıklar: sitelerin türleri listelenmiş olabilir ve hangi olmayabilir; nasıl site listeleri başlıklı ve gevşek tutarlı bir şekilde tarif edilmelidir; adlandırma ve kategorilerin inşası için sözleşmeler; editör bağlı olarak başka türlü sahibi veya olabilecek sitelerin düzenleme faiz sınırlamaları çatışması; ve toplum içinde davranış kodu. personeli veya üst düzey editörler tarafından irtibata geçebilir bu kurallara ihlal ettiği tespit edilen Editörler, kendi düzenleme izinleri geri kesmek veya tamamen kendi düzenleme yetkileri kaybetmek var. DMOZ Kuralları periyodik editör forumlarda tartışmadan sonra revize edilir.
 
Üst Alt