Neler yeni
Televizyon ve iPtv Dünyasına Açılan Pencere 2023

Bu örnek bir konuk iletisidir. Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilir ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabilirsiniz!

• Değerli Ziyaretçi UyduportaL iPtv Paylaşım Dünyasına Hoşgeldiniz. Önemli ve Öncelikli Kurallarımız ; Kesinlikle Türkiye Digital Platform (Digiturk,D smart, Tivi Bu) Linklerinin Paylaşılması, açıktan Tüm Üye ve Ziyaretcilerimize Dağıtılması Yasaktır. Telif Hakları İçeren Film, Dizi, Oyun ve Program Yayınlamak Kesinlikle Yasaktır. Üyeliğiniz Kapatılır.!!!

• UyduPortaL Trendyol ve HepsiBurda Hizmetinizde

---->LUTFEN OKUYUNUZ<----

• Ana sayfa
  • Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!
  • Forumlar
  • Televizyon Keyfiniz
  • Acil Yardım
  • Televizyon Keyfiniz
  • Acil Yardım

Uydu alıcıları sinyal farkı

gerekyokyav

Uyduportal Uye
UyduPortaL Üye
Herkese iyi pazarlar,
Arkadaşlar bir sorum olacaktı. Elimde iki tane uydu alıcısı var. Biri Hiremco Galaxy HD diğeri Next Minix HD tango plus. Next marka diğerine göre daha yeni ama bugün her iki uydu alıcısını ayrı ayrı taktığım zaman aşağıda resimlerden de anlaşılacağı üzere eski dediğim Hiremco uydu alıcısının sinyal kalitesi ve şiddeti Next uydu alıcısına göre daha iyi çıktı. Şimdi yeni bir uydu alıcısı almayı düşünüyorum Hiremco turbo v8d. Bu cihazı alırsam sinyal kalitesi yine daha kaliteli olacak anlamına gelir mi? Uzmanlığınızı paylaşırsanız sevinirim.IMG_20210822_183432.jpgIMG_20210822_183500.jpg

Alperentoy

Onursal Üye
Onursal Üye
Bu değerler genelde içindeki yazılımla alakalı, kalibre edilmiş değerler değil. En zayıf sinyalli kanalda bak muhtemelen ikisi de görüntüyü verecektir. Sinyale müdahale etmek kolay; lnb, çanak anten boyutu ile kaliteli kablo ve hat yükselticiler var.

İncelersen Hiremco da H.265 Hevec desteği var çok önemli üstünlük bence. Iptvde diğerinde H.265 Hevec yayınları izleyemezsin.

Diyeceğim severek kullanacağın ve önemlisi beklentilerini karşılayacak olanı almanı ön eririm, sinyal seviyesi en son bakılacak konu.

Son düzenleme:

gerekyokyav

Uyduportal Uye
UyduPortaL Üye
Aslında sinyaller arasında fark olması kafamı karıştırdı ama yazında hat yükseltici diye bir şey gördüm onu araştırmayı düşünüyorum. Diğerleri pek çare olmadı. Uydu alıcısından memnunum ama bazı kanallarda özellikle HD olanlarda bazen sinyal yok diye gidip gelmeler oluyor. Onu halledersem sıkıntı kalmayacak. Tekrardan teşekkürler.

• Ana sayfa
  • Forumlar
  • Televizyon Keyfiniz
  • Acil Yardım
  • Televizyon Keyfiniz
  • Acil Yardım